Αρχείο ημέρας 25 Ιανουαρίου 2016

Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Την Τρίτη 22/12/2015 οργανώθηκε η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του σχολείου μας από τις εκπαιδευτικούς Θεολογία Χατζή, Αλεξάνδρα Τσιώνη, Αλεξία Δούνα, Βαρβάρα Κεβρεκίδου και Αναστασία Χατζηζήση.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β΄1 παρουσίασαν το παραμύθι του Τριβιζά ?Η Φρικαντέλα, η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα?, ενώ του Β΄2 παρουσίασαν θεατρικό με θέμα τη Γέννηση του Χριστού και την προσκύνηση των βοσκών και των μάγων.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης παρουσίασαν θεατρικό έργο με πρωταγωνιστή τον Άγιο Βασίλη και τους βοηθούς του.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄τάξης τραγούδησαν στην αγγλική γλώσσα γνωστές χριστουγεννιάτικες μελωδίες με την επιμέλεια της κ. Ευδοκίας Σαλίκα και με τη συνοδεία του δασκάλου της μουσικής του σχολείου μας κ. Κωνσταντίνου Δημητρίου.