Αρχείο ημέρας 20 Σεπτεμβρίου 2021

Πότισε τη ζωή σου με αγάπη και γνώση!

01

Πέρσι τέτοιες μέρες, ως πρωτάκια, μαζί με τον δάσκαλό τους, Μιχάλη Δούβλο, έδιναν την υπόσχεση να κάνουν τις ρίζες τους πιο δυνατές, με το δέντρο που φύτεψαν στο προαύλιο του σχολείου μας, τη δάφνη. Με την επιστροφή, την ημέρα του Αγιασμού, τη βρήκαν εδώ, να βγάζει καινούρια φύλλα κάτω, χαμηλά στις ρίζες της.

Φέτος συνεχίζουν, ως μαθητές και μαθήτριες της Β΄ τάξης, κρατάνε στα χέρια τους και το ποτιστήρι. Αυτό με το οποίο θα προσπαθήσουν να ποτίσουν τη ζωή τους με αγάπη και γνώση.

22 ποτιστήρια που καθημερινά θα προσπαθούν να ρίχνουν το νερό της δημιουργίας…

Όσα εμπόδια, όσες δυσκολίες κι αν έρθουν, ας διδασκόμαστε από αυτά κι ας είμαστε δυνατοί να… κρατάμε το ποτιστήρι μας.

Υγεία και καλή σχολική χρονιά σε μαθητές, μαθήτριες, εκπαιδευτικούς, γονείς, συλλόγους, φορείς, συμπαραστάτες του έργου μας.

Πότισε τη ζωή σου με αγάπη και γνώση!