Αρχείο ημέρας 10 Απριλίου 2023

Δίνω ανάσα στη γη. Μέρος 2ο.

Κατά το δεύτερο μέρος της συμμετοχής μας στο εκπαιδευτικό δίκτυο «Φυτεύω και υιοθετώ ένα δέντρο, δίνω ανάσα στη γη», μαθητές και μαθήτριες των τάξεων Δ΄,  Ε΄ και ΣΤ΄ του σχολείου μας, με την αποχώρησή τους για τις διακοπές του Πάσχα, με δική τους ευθύνη, παραλαμβάνουν από ένα αειθαλές δέντρο, για φύτευση σε δικό τους ιδιωτικό χώρο. Μια ευκαιρία για συνεργασία παιδιών – γονέων – παππούδων, στη φύτευση και περιποίηση δέντρου, για τη μετάδοση γνώσεων και πολύτιμης εμπειρίας.

Ευχαριστούμε θερμά τους διοργανωτές του δικτύου δράσης, καθώς και την υπεύθυνη σχολικών δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης Κοζάνης κ. Φίλιου Δήμητρα και τον γενικό διευθυντή της Δ.Ε.Υ.Α.Β.  κ. Καλογερίδη Νίκο για τη μεταφορά των δέντρων από τη Θεσσαλονίκη.

01 02

Παραθέτουμε την πλατφόρμα των διοργανωτών του δικτύου με τις σχετικές παρουσιάσεις σχολείων από όλη την Ελλάδα.

Κάντε κλικ εδώ