ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ

Την Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018 εφαρμόστηκε πρόγραμμα προληπτικής οδοντιατρικής φροντίδας στους μαθητές και στις μαθήτριες των τάξεων Α΄1, Α΄2 και Β΄, μετά από γραπτή άδεια των γονέων τους.

Το πρόγραμμα περιλάμβανε παρουσίαση των κανόνων στοματικής υγιεινής, επίδειξη και εφαρμογή σωστού βουρτσίσματος των δοντιών και έλεγχο της υγείας των δοντιών των μαθητών.

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου και το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων ευχαριστούν θερμά την οδοντίατρο κ. Ελένη Θεοδοσιάδου του Μαμάτσειου Νοσοκομείου Κοζάνης της 3ης Υγειονομικής Περιφέρειας που μεριμνά κάθε χρόνο για έλεγχο της υγείας των δοντιών μαθητών μας και για τις χρήσιμες συμβουλές της  για τη στοματική τους υγιεινή.

Στο τηλέφωνο 24610352699   γονείς μαθητών μπορούν να κλείνουν ραντεβού για εξέταση των δοντιών των παιδιών τους, καθώς και για τις σχετικές οδοντιατρικές εργασίες.