Η ΤΕΛΕΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ ΤΟΥ 37ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΊΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Την Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 στην Αθήνα, στο κτίριο του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Δημοσίου Δικαίου, Πολυγνώτου 2 και Διοσκούρων, βραβεύτηκαν για τη συμμετοχή τους στον 37ο Πανελλήνιο/ 65ο Πανευρωπαϊκό Μαθητικό διαγωνισμό της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολείων οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Κωντσιόγλου Γεώργιος-Άγγελος ( δοκίμιο), μαθητής Στ΄ τάξης σχολικού έτους 2017-18
  • Στάθη Κρυσταλλία-Μαρία (διήγημα), μαθήτρια Στ΄ τάξης σχολικού έτους 2017-18

Και οι μαθήτριες της φετινής Στ΄ τάξης:

• Νίκου-Γκόγκου Κατερίνα (διήγημα) και
  • Τζώνου Παναγιώτα (δοκίμιο).

Οι επιτυχόντες: Κωντσιόγλου, Στάθη και Τζώνου παρευρέθηκαν με τους γονείς τους στην τελετή βράβευσης.

Το θέμα του διαγωνισμού ήταν: «Οραματιζόμαστε το μέλλον μας- Με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον: Νέες τεχνολογικές εφευρέσεις και προκλήσεις, επιστημονικές ανακαλύψεις, εικονική πραγματικότητα, σχέδια εποικισμού άλλων πλανητών, επαπειλούμενα οικοσυστήματα. Πώς οραματίζεστε τη ζωή και τον κόσμο μας στις επόμενες δεκαετίες;»

Συγχαίρουμε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στο διαγωνισμό.