ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΕΚΦΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΗ.ΠΕ.ΘΕΑΤΡΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

Την Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2020 οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου με τη συνοδεία των υπεύθυνων εκπαιδευτικών τους παρακολούθησαν στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕΑΤΡΟ  Κοζάνης τη φετινή παράσταση για παιδιά «Το κορίτσι που επιμένει» που βασίζεται στον μύθο του Ορφέα και της Ευρυδίκης. Τα παιδιά παρακολούθησαν την παράσταση που άρχιζε στις 11.15.

Νωρίτερα την ίδια μέρα, από τις 9.00 ως τις 10.30 πμ, οι μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης με τους εκπαιδευτικούς της τάξης κ. Πορπόρη Ιωάννη και κ. Κουγιούφα Μαρία επισκέφθηκαν το Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (ΕΚΦΕ) στο 3ο ΓΕΛ Κοζάνης για παρακολούθηση πειραμάτων που οργάνωσε η καινούργια υπεύθυνη του ΕΚΦΕ κ. Παπαδέλη Ελευθερία, βιολόγος.

Ευχαριστούμε το ΔΣ του Συλλόγου που κάλυψε τη δαπάνη μετακίνησης με λεωφορεία όλων των παιδιών στο ΕΚΦΕ και ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ Κοζάνης, ενώ οι μαθητές και οι μαθήτριες κατέβαλαν τη δαπάνη του θεατρικού τους εισιτηρίου (4 ευρώ).