Αγιασμός για τη σχολική χρονιά 2020-2021

Καλή σχολική χρονιά!

Τη Δευτέρα 14/9/2020 στις 11.00 θα τελεστεί ο αγιασμός στο μεγάλο προαύλιο του σχολείου για τις τάξεις Γ, Δ, Ε και Στ. Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν στο προαύλιο στις 10.45 πμ με τις τσάντες τους, όπου με τις υποδείξεις των εκπαιδευτικών θα λάβουν συγκεκριμένη θέση. Μετά την τελετή θα εισέλθουν στις τάξεις τους, φορώντας μάσκες, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών τους όπου θα παραλάβουν τα βιβλία και θα αποχωρήσουν από την κύρια είσοδο του σχολείου.

Την ίδια μέρα στις 12.05 θα τελεστεί αγιασμός στο μεγάλο προαύλιο του σχολείου για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄ και Β τάξης, οι οποίοι θα προσέλθουν στον χώρο αυτό στις 12.00 με την τσάντα τους και με τη συνοδεία ενός γονέα. Στη συνέχεια θα εισέλθουν στην τάξη τους φορώντας μάσκα με τη συνοδεία του εκπαιδευτικού για να πάρουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν από την κεντρική είσοδο στην οποία θα τους περιμένουν οι γονείς τους.

Παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των παιδιών τους.