Η Ευφροσύνη Ντιό στην Α΄ τάξη του σχολείου μας

Ντιό 1 Ντιό 2

Την Πρόεδρο του Περιφερειακού Συμβουλίου Δυτικής Μακεδονίας, κα Ευφροσύνη Ντιό, υποδέχτηκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης του σχολείου μας με τον δάσκαλό τους, Μιχάλη Δούβλο, στο διαδικτυακό τους μάθημα, την Παρασκευή 23 Απριλίου 2021.

Ζωντανά από τη Σιάτιστα, από το σημείο όπου είναι στημένο το δέντρο της Αλφαβήτας της Σιάτιστας, έδωσε συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθειά τους, καθώς και στην προσπάθεια των γονέων.

Πολύ φιλική, συζήτησε με τα παιδιά, δίνοντας έμφαση στη σημασία της συνεργασίας και στα αποτελέσματα αυτής.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες χάρηκαν ιδιαίτερα την κουβέντα με την Πρόεδρο, μιας και τους δόθηκε η ευκαιρία να παρουσιάσουν ο καθένας το γράμμα – πινακίδα του, από το δέντρο της Αλφαβήτας της Σιάτιστας.

Ευχαριστούμε θερμά την κα Ντιό Ευφροσύνη για την τιμή, την ευδιάθετη παρουσία της και την αναγνώριση της προσπάθειας των παιδιών του σχολείου.