8η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ-ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2021

Την Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου 2021 μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας χάρηκαν την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με φετινό σύνθημα: «Το Σχολείο σε κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά». Μεταξύ των στόχων της δράσης περιλαμβάνονταν η προώθηση της υγείας και της ευεξίας και η ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων. Από τις 10 πμ οι μικροί μαθητές του σχολείου κινήθηκαν προς τον Άγιο Ιωάννη, ενώ οι μεγάλοι προς τους αθλητικούς χώρους Ελένης Γκαγκαράτσα όπου συμμετείχαν σε αθλοπαιδιές και σε παιχνίδια. Υπεύθυνος της οργάνωσης της γιορτής του αθλητισμού ήταν ο κ. Χασιώτης Αθανάσιος, εκπαιδευτικός φυσικής αγωγής και υπεύθυνοι συνοδοί οι εκπαιδευτικοί των τάξεων.