Στο στολισμένο δέντρο της Αλφαβήτας της Σιάτιστας

01

Στο δικό τους δέντρο, της Αλφαβήτας της Σιάτιστας, στον αύλειο χώρο του ιερού μητροπολιτικού ναού του Αγίου Δημητρίου βρέθηκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της  Β΄ τάξης του σχολείου μας με τον δάσκαλό τους Μιχάλη Δούβλο την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου 2021.

Στο όμορφα χριστουγεννιάτικα διακοσμημένο δέντρο ακούσαμε τα δευτεράκια μας με ένα δικό τους τραγούδι «Η Αλφαβήτα της Σιάτιστας» ενώ έψαλαν και τα Κάλαντα Χριστουγέννων.

Παρουσία γονέων των μαθητών, το αστέρι των Χριστουγέννων και χριστουγεννιάτικα λαμπιόνια, με φόντο τις πρώτες λέξεις γραμμένες από τα παιδιά για τον τόπο τους, σχηματίστηκαν όμορφες εικόνες στα μάτια μας.

Μια περσινή δράση με φετινή… συνέχεια.

Ευχαριστούμε θερμά τον Αντιδήμαρχο κ. Βασίλη Ώττα για την άμεση ανταπόκριση και τον χριστουγεννιάτικο στολισμό του δέντρου της Αλφαβήτας της Σιάτιστας.

Ο πρόεδρος Τάκης Σαμαράς, μεταξύ άλλων, φρόντισε ν” αφήσει κάτι και για το σχολείο μας, τους μαθητές μας…

02