2Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

2Η   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Την πρώτη Δευτέρα του Οκτώβρη, και συγκεκριμένα στις 6/10/2015 με την ευκαιρία του εορτασμού της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, οργανώθηκαν στην αυλή του σχολείου μας από τις καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Χατζηζήση Αναστασία και κ. Βέτσου Λαμπρινή ποικίλες αθλητικές δραστηριότητες στις οποίες συμμετείχαν ανά τάξη και με μεγάλο ενθουσιασμό όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου.

Ιδιαίτερη εντύπωση προκάλεσε η επίδειξη ασκήσεων επιδεξιότητας από μαθητές και μαθήτριες της  Ε΄ και της Στ΄ τάξης πάνω σε ποδήλατα στο προαύλιο του Γυμνασίου-Λυκείου  ?Γ. Παπαγεωργίου?.

Τέλος, η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού έκλεισε με προβολή -που επιμελήθηκε η κ.Ευδοκία Σαλίκα-μικρών ταινιών με θέμα το Ολυμπιακό Πνεύμα και την ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων.