ΕΚΘΕΣΗ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ

Την Παρασκευή 10 Ιουνίου 2022 οργανώθηκε στη σάλα του σχολείου με την επιμέλεια της εκπαιδευτικού εικαστικών κ. Σαπνάρα Ευδοξίας και της διευθύντριας του σχολείου κ. Στέφου Ζωής Έκθεση Εικαστικών έργων.
Η Έκθεση περιέλαβε αντιπροσωπευτικά έργα από το μάθημα Αισθητικής Αγωγής κι από Εργαστήρια δεξιοτήτων της σχολικής μονάδας. Επίσης περιέλαβε καλλιτεχνικά έργα που έγιναν στα πλαίσια Σχεδίων δράσης της σχολικής μονάδας, καθώς και τα έργα – με έμπνευση από δημιουργίες του Πικάσο – που προήλθαν από το βιωματικό εργαστήριο που οργάνωσε ο καλλιτέχνης κ. Πάντου ως δράση των πολιτιστικών εκδηλώσεων ΠΕΛΕΚΟΝ.
Με την Έκθεση Εικαστικών Έργων το 1ο Δημοτικό σχολείο πλημμύρισε με χρώματα, ομορφιά, καθώς κι από τη δημιουργικότητα και τη φαντασία των παιδιών.
Η Έκθεση Εικαστικών έργων ήταν ανοιχτή για επίσκεψη από τους οικείους των παιδιών και μετά τη λήξη του διδακτικού έτους και συγκεκριμένα την Κυριακή 19 Ιουνίου και το απόγευμα της Δευτέρας 20 Ιουνίου 2022.