110 χρόνια κι ένα μήνα μετά στο Τραμπάντζειο Γυμνάσιο, Πρόσκληση

01

4 Νοεμβρίου 1912. Το Τραμπάντζειο Γυμνάσιο μετατρέπεται σε ιατρείο κατά τη μάχη της Σιάτιστας.

4 Δεκεμβρίου 2022, ακριβώς 110 χρόνια κι ένα μήνα μετά, στον ίδιο χώρο, μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας σάς προσκαλούν:

- στην προβολή της εκπαιδευτικής ταινίας «Έκτακτο δελτίο: Η μάχη της Σιάτιστας 1912», των μαθητών και μαθητριών της Ε2΄ τάξης και του δασκάλου τους, κ. Μιχάλη Δούβλου.

Βοΐου  για ένα εικαστικό εργαστήριο με τον καλλιτέχνη  κ. Λάζαρο Πάντου, το οποίο υποστήριξε και η εκπαιδευτικός εικαστικών κ. Ευδοξία Σαπνάρα.

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022 και ώρα 10:30 π.μ. στο Τραμπάντζειο Γυμνάσιο Σιάτιστας. Μια έκθεση εικαστικών έργων και μια ταινία από το 1ο Δημοτικό Σχολείο Σιάτιστας. Σας περιμένουμε!