ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΪΟΥ

ΔΡΑΣΗ Α. «ΜΙΚΡΟΙ ΛΩΤΟΦΑΓΟΙ»

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Βοΐου, που συνεργάζεται με τον Τομέα Περιβάλλοντος της ΔΕΗ στην Πτολεμαΐδα, παρέλαβε από το αγρόκτημα της ΔΕΗ λωτούς κι αναπτύσσοντας δράση συνεργασίας με το σχολείο χάρισε μια ποσότητα λωτών με τη μορφή πουγγιών στα παιδιά του 1ου Δημοτικού Σχολείου με στόχο τη γνωριμία των παιδιών με το παράξενο φρούτο. Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους του Κοινωνικού Παντοπωλείου που χάρισαν το πολύτιμο για την υγεία αυτό δώρο στα παιδιά.

20221118_095559

ΔΡΑΣΗ Β. ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΜΕ ΤΡΟΦΙΜΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ

Με αφορμή την έλευση της μεγάλης γιορτής της χριστιανοσύνης, των Χριστουγέννων, οι μαθητές του σχολείου ανταποκρίθηκαν στην υπ΄αριθμ πρωτοκόλλου 25468/23-11-2022 πρόσκληση της αντιδημάρχου κ. Πάτρα Νικολέτας, Προέδρου της 5μελούς Επιτροπής του Κοινωνικού Παντοπωλείου με θέμα: «Δωρεά τροφίμων για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δ.Βοΐου», συγκεντρώνοντας αρκετά τρόφιμα (ζυμαρικά, όσπρια, αλεύρι, ζάχαρη, τοματοπολτούς κά) που τακτοποίησαν σε κιβώτια. Τα κιβώτια παραλήφθηκαν με εποπτεία της υπεύθυνης του Κοινωνικού Παντοπωλείου κ. Τύπα Ελευθερίας.