Μία υπέροχη εμπειρία μιας μουσικής συναυλίας

Στις 30 Ιανουρίου 2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄τάξης του σχολείου παρακολούθησαν μια υπέροχη συναυλία που οργάνωσαν οι καθηγητές του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας «Κωνσταντίνος και Ελένη Παπανικολάου» στο Πολιτιστικό Κέντρο «Άρης και Λίλιαν Βουδούρη» ως αφιέρωμα στους ευεργέτες των σχολικών μονάδων με την ευκαιρία της εορτής των Τριών Ιεραρχών.

Υπό τη διεύθυνση κι ενορχήστρωση του κ. Πέτρου Ρίσκα οι καθηγητές και οι καθηγήτριες του Μουσικού Σχολείου παρουσίασαν υπέροχες μουσικές συνθέσεις του Μάνου Χατζηδάκι και του Μίκη Θεοδωράκη.

Οι μελωδίες ενθουσίασαν όλους τους παρευρισκόμενους μαθητές και εκπαιδευτικούς της Α/θμιας και της Β/θμιας Εκπαίδευσης. Συγχαίρουμε για τη οργάνωση της εξαιρετικής μουσικής εκδήλωσης κι ευχαριστούμε για την πρόσκληση που λάβαμε τον Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου κ. Θωμά Θεοδωρόπουλο.