3Χ3 SCHOOLS POWERED BY DEI

Την Παρασκευή 17 Μαΐου 2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄και της Στ΄τάξης του σχολείου μας και όλων των σχολικών μονάδων του Δήμου Βοΐου κλήθηκαν να συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης 3Χ3 SCHOOLS POWERED BY DEI.

Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιάτιστας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν δηλώσει τη συμμετοχή τους στους αγώνες, μέσω του γυμναστή του σχολείου μας κ. Χασιώτη, υπεύθυνου της συμμετοχής στην αθλητική δράση, δημιουργώντας έξι ομάδες τριών παιχτών. Κάθε ομάδα κλήθηκε να αναμετρηθεί με δύο ομάδες άλλων σχολείων.

Όλα τα παιδιά αποκόμισαν σημαντικές εμπειρίες, συμμετέχοντας σε σκληρές και πολύ θεαματικές αναμετρήσεις, κερδίζοντας για τη συμμετοχή τους και το «ευ αγωνίζεσθαι» ένα υπέροχο αναμνηστικό μετάλλιο.

Συνοδοί των παιδιών στην αθλητική δράση ήταν οι εκπαιδευτικοί: Στέφου, Πορπόρης, Κουγιούφα και η νοσηλεύτρια κ. Λιούμπα.

DSCN9880DSCN9882DSCN9883

DSCN9884DSCN9890DSCN9892