ΠΟΛΛΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΙ ΕΝΑ «ΟΝΕΙΡΟ» ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤ΄ ΤΑΞΗ

ΠΟΛΛΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΙ ΕΝΑ «ΟΝΕΙΡΟ»  ΓΙΑ  ΤΗΝ ΣΤ΄ ΤΑΞΗ

Τη Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2016 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης επισκέφτηκαν το Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (ΕΚΦΕ) του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης, όπου με την καθοδήγηση του υπεύθυνου του εργαστηρίου καθηγητή κ. Αστερίου Κούτσιανου μελέτησαν βιωματικά και πειραματικά φαινόμενα φυσικής και χημείας.

Κατόπιν οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν στην αίθουσα τέχνης του ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Κοζάνης την παράσταση του έργου του Ουίλιαμ Σαίξπηρ «Όνειρο καλοκαιρινής νύχτας».

1

Η Διεύθυνση του σχολείου, καθώς και οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης  ευχαριστούν το ΔΣ  του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας που κάλυψαν όλα τα έξοδα που απαιτήθηκαν για την πραγματοποίηση αυτής της εκπαιδευτικής εκδρομής.

Τους μαθητές συνόδεψαν η δασκάλα τους Στέφου Ζωή και η γραμματέας του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων κ. Μπόραβου Βασιλική.