Αρχείο ημέρας 23 Ιουνίου 2019

7ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΝΩΣΗΣ ΦΥΣΙΚΩΝ

Από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών ανακοινώθηκαν τον Ιούνιο 2019 τα αποτελέσματα του 7ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών που αφορούσε μαθητές και μαθήτριες Ε΄και Στ΄τάξεων δημοτικών σχολείων.

Μετά την αξιολόγηση των γραπτών της β΄ φάσης του διαγωνισμού διαπιστώθηκε πως στην κατηγορία των 3ων βραβείων κατατάχθηκε ο μαθητής Πουπάκης Εμμανουήλ και στην κατηγορία των επαίνων ο μαθητής Τσίπος Άγγελος, μαθητές του εκπαιδευτικού κ. Πορπόρη Ιωάννη.

Η εκδήλωση βράβευσης των μαθητών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 22 Ιουνίου 2019, ώρα 11.00 στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ της Θεσσαλονίκης.

Συγχαίρουμε όχι μόνο τους διακριθέντες μαθητές και τον δάσκαλό τους, αλλά και όλους τους συμμετέχοντες στον διαγωνισμό.