7ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΝΩΣΗΣ ΦΥΣΙΚΩΝ

Από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών ανακοινώθηκαν τον Ιούνιο 2019 τα αποτελέσματα του 7ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών που αφορούσε μαθητές και μαθήτριες Ε΄και Στ΄τάξεων δημοτικών σχολείων.

Μετά την αξιολόγηση των γραπτών της β΄ φάσης του διαγωνισμού διαπιστώθηκε πως στην κατηγορία των 3ων βραβείων κατατάχθηκε ο μαθητής Πουπάκης Εμμανουήλ και στην κατηγορία των επαίνων ο μαθητής Τσίπος Άγγελος, μαθητές του εκπαιδευτικού κ. Πορπόρη Ιωάννη.

Η εκδήλωση βράβευσης των μαθητών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 22 Ιουνίου 2019, ώρα 11.00 στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ της Θεσσαλονίκης.

Συγχαίρουμε όχι μόνο τους διακριθέντες μαθητές και τον δάσκαλό τους, αλλά και όλους τους συμμετέχοντες στον διαγωνισμό.