Αρχείο ημέρας 8 Αυγούστου 2022

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ EKΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

Η Διευθύντρια και το διδακτικό προσωπικό του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας

ευχαριστούν θερμά

τον Πρόεδρο του Πολιτιστικού Συλλόγου «Βορεάδες-Χορευτικός Όμιλος Καλαμαριάς» κ. Οδυσσέα Καραγιάννη που την Κυριακή 7-8-2022 παρέδωσε στο σχολείο μεγάλη ποσότητα εκπαιδευτικού υλικού (επιτραπέζιων παιχνιδιών και παζλ). Ευχαριστούμε επίσης θερμά για την πρόθυμη συνεργασία με τον δραστήριο πολιτιστικό όμιλο Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης την κ. Αριάδνη Αντωνιάδου και τον κ. Ανδρέα Παπουκίδη.

Το πλούσιο εκπαιδευτικό υλικό (επιτραπέζια παιχνίδια και παζλ) αποτελούν πολύτιμο απόκτημα, διότι εμπλουτίζουν το τμήμα εκπαιδευτικού υλικού του σχολείου που θα αξιοποιηθεί ιδιαίτερα στη διάρκεια του Ολοήμερου Προγράμματος της σχολικής μονάδας.

Θερμές ευχαριστίες στον Σύλλογο «Βορεάδες-Χορευτικός Όμιλος Καλαμαριάς» για τη δημιουργική συνεργασία και υποστήριξη του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου.

thumbnail_received_793982545286275

Πρόσκληση

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Σιάτιστας σας προσκαλεί στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 11 Αυγούστου 2022 και ώρα 21:00 στον αύλειο χώρο του Γυμνασίου – Λυκείου «Γεώργιος Παπαγεωργίου».

Η εκδήλωση περιλαμβάνει την παρουσίαση της εκπαιδευτικής ταινίας «Ο κρυμμένος θησαυρός, ο Σιατιστεύς Μιχαήλ Παπαγεωργίου και το Αλφαβητάρι του 1766» (θερινό σινεμά), τη μουσικοχορευτική παράσταση «Ένα ταξίδι με προορισμό το καλοκαίρι» και την παρουσίαση του τραγουδιού «Η Αλφαβήτα της Σιάτιστας».

Πριν την έναρξη της εκδήλωσης, θα μπορείτε να φωτογραφίσετε τα παιδιά σας στα αυτοκινητάκια μας που θα βρίσκονται στην είσοδο του προαύλιου ενώ στο τέλος θα ακολουθήσει κλήρωση για 10 Αντίγραφα από το «Αλφαβητικόν Βιβλιάριον» του 1766.

Μια εκδήλωση για μικρούς και μεγάλους!

1ο Δημοτικό Σχολείο Σιάτιστας:
Η μεγάλη μας καλοκαιρινή αγκαλιά,
Πέμπτη 11 Αυγούστου στις 9.
Στην αυλή των Παπαγεωργίου,
ελάτε για θερινό σινεμά!