ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΙΡΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΠΥΣΠΕ, ΑΠΥΣΠΕ ΚΑΙ ΚΥΣΠΕ

Την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018 προκηρύχθηκαν από το ΥΠ.Π.Ε.Θ. οι εκλογές των εκπαιδευτικών για την ανάδειξη των αιρετών των υπηρεσιακών συμβουλίων της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Για τους εκπαιδευτικούς της Α/θμιας Εκπαίδευσης λειτούργησαν 5 εκλογικά τμήματα στη Δ/νση ΠΕ Κοζάνης.

Οι εκπαιδευτικοί του Δήμου Βοίου ψήφισαν στο 3ο Δημοτικό Σχολείο για τους αιρετούς του ΠΥΣΠΕ, ΑΚΥΣΠΕ και ΚΥΣΠΕ.

Υπεύθυνοι από τον Δ/ντή ΠΕ Κοζάνης της οργάνωσης της διαδικασίας και της διεξαγωγής της τριπλής ψηφοφορίας και καταμέτρησης των ψήφων ορίστηκαν οι Διευθύντριες : 1ου Δημοτικού Σιάτιστας κ. Στέφου Ζωή-Δέσποινα και 3ου Δημοτικού Σιάτιστας κ. Σαμψωνίδου Βασιλική και οι Διευθυντές : Δημοτικού Σχολείου Τσοτυλίου κ. Τοπαλίδης Παναγιώτης, Δημοτικού Σχολείου Νεαπόλεως κ. Δεληγιάννης Ιωάννης, καθώς και οι εκπαιδευτικοί κ. Καραμπέρης Μιχαήλ και κ. Πορπόρης Ιωάννης.

Την ημέρα των εκλογών δε λειτούργησαν τα σχολεία Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης όλης της χώρας.