ΕΠΙΣΚΕΨΗ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΚΠΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Την Πέμπτη 6/6/2019 οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Β΄1 και Β΄2 επισκέφθηκαν το ΚΠΕ Γρεβενών όπου υλοποιήθηκε από την Παιδαγωγική ομάδα του ΚΠΕ το περιβαλλοντικό πρόγραμμα «Δρυάδα, η νεραϊδούλα του δάσους». Η Β΄ τάξη έγινε δεκτή στο ΚΠΕ αφού στη διάρκεια του διδακτικού έτους οι δασκάλες της τάξης κ. Τσιώνη Αλεξάνδρα και κ. Μέντζα Αγνή υλοποιούσαν πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με θέμα: «Η φύση στις 4 εποχές».

Τα παιδιά σε χώρο του ΚΠΕ Γρεβενών αρχικά παρακολούθησαν θεωρητικό υπόβαθρο του θέματος και μετά από διάλειμμα μετακινήθηκαν στο περιαστικό δάσος για την εργασία στο πεδίο και για παιχνίδια.

Συνοδοί εκπαιδευτικοί ήταν: η κ. Χατζηζήση Αναστασία, η κ. Μέντζα Αγνή, η κ. Τσιώνη Αλεξάνδρα, η κ. Κουρπουανίδου Αποστολία και η κ. Δραγγώγια Τάνια.

Τα έξοδα μετακίνησης με λεωφορείο των μαθητών στα Γρεβενά καλύφθηκαν από το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

το οποίο ευχαριστούμε θερμά.