ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΩΝ ΝΗΠΙΩΝ ΤΟΥ 1ου ΚΑΙ ΤΟΥ 4ου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

Την Παρασκευή 7 Ιουνίου 2019 οργανώθηκε η επίσκεψη και ξενάγηση των νηπίων του 1ου και του 4ου Νηπιαγωγείου στους χώρους του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας με στόχο την ομαλή τους ένταξη σε αυτό από τη νέα σχολική χρονιά.

Οι μαθητές και μαθήτριες του 1ου Ιωαννίδειου Νηπιαγωγείου Σιάτιστας έφτασαν στις 10.15, ενώ του 4ου Νηπιαγωγείου στις 12.30.

Μετά από την ξενάγησή τους στους χώρους του σχολείου τα νήπια παρακολούθησαν παραστάσεις κουκλοθέατρου των παραμυθιών «Οι 7 ιππότες των χρωμάτων» και «Ο ποντικός και η θυγατέρα του» από μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ και της Β΄ τάξης.

Κατά τη δεύτερη παράσταση για τα παιδιά του 4ου Νηπιαγωγείου είχαν προσκληθεί και οι γονείς των παιδιών του σχολείου μας που οργάνωσαν την κουκλοθεατρική παράσταση.