Αγάπη δίνεις? Αγάπη παίρνεις!

01

Μια όμορφη έκπληξη περίμενε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ΄ τάξης του σχολείου μας την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019. Ένας μεγάλος κίτρινος φάκελος γεμάτος όμορφα δώρα με αποστολέα το Ειδικό Δημοτικό σχολείο Γρεβενών και παραλήπτες τα τεταρτάκια του σχολείου μας.

Σε απάντηση του στις ευχαριστήριες ευχετήριες κάρτες των παιδιών του σχολείου μας, το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Γρεβενών απέστειλε από μια χειροποίητη κατασκευή ? δεντράκι για κάθε μαθητή της Δ΄ τάξης καθώς και ένα ημερολόγιο και μια κάρτα έκπληξη.

Ο φάκελος με τα πανέμορφα δωράκια από τα Γρεβενά χαροποίησαν ιδιαίτερα τους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ΄ τάξης. Το κάθε παιδί πήρε μαζί το δεντράκι του ενώ το ημερολόγιο και η κάρτα θα κοσμούν την αίθουσα διδασκαλίας των παιδιών! Και κάπως έτσι αποδεικνύεται ότι «αγάπη δίνεις? αγάπη παίρνεις»!

Οι μαθητές, οι μαθήτριες και ο δάσκαλος της Δ΄ τάξης

ευχαριστούν θερμά

τους μαθητές, τις μαθήτριες και τη δασκάλα του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών κα. Δεμερτζίδου Ευδοκία για τη γεμάτη ανθρωπιά έκπληξή τους!

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους σας!