ΣΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΟΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΔΡΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ

Μετά από την υποβολή σχετικού αιτήματος προς την  Πυροσβεστική Υπηρεσία Κοζάνης, τη Δευτέρα στις 10.00 πμ οργανώθηκε επίσκεψη των μαθητών και μαθητριών των τμημάτων  Γ1 και Γ2 με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών κ. Χατζηζήση Αναστασίας,  κ. Μέντζα Αγνής και κ. Τσιώνη Αλεξάνδρας στον χώρο όπου σταθμεύει το πυροσβεστικό όχημα στην πόλη μας. Με πολλή προθυμία το προσωπικό της υπηρεσίας εξήγησε στα παιδιά τη λειτουργικότητα του εξοπλισμού του μεγάλου πυροσβεστικού οχήματος. Η παρουσίαση ενθουσίασε τα παιδιά.

Ευχαριστούμε θερμά το προσωπικό της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας που πρόθυμα ανταποκρίθηκε στο σχετικό αίτημα των εκπαιδευτικών  και των μαθητών της Γ΄ τάξης.

Μια σπουδαία συμβουλή που λάβαμε ήταν η εξής: Να μην ξεχνάμε ποτέ πως η προστασία του περιβάλλοντος από σκουπίδια συμβάλλει σημαντικά  στην αποτροπή πυρκαγιών στη φύση!