Προσφορά ζαρζαβατικών

Για περάστε, για περάστε…. Εδώ οι καλές ντομάτες!

Ημέρα λαϊκής η Πέμπτη στη Σιάτιστα και στην πλατεία της Χώρας βρέθηκαν στις 27 Μαΐου 2021 οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Ε” και Α” του σχολείου μας, με τους δασκάλους τους, Μαρία Κουγιούφα και Μιχάλη Δούβλο.

Χάρισαν περίπου 200 ρίζες ζαρζαβατικών που οι ίδιοι φύτεψαν στο σχολείο, δέκα μέρες πριν, και φρόντισαν στη συνέχεια στο σπίτι τους.

Ντομάτες, κολοκυθάκια, αγγουράκια, πιπεριές, από τους μαθητές, για τον κόσμο της Σιάτιστας.

Τηρώντας τα μέτρα ασφαλείας, τα παιδιά, με τις φωνές και την κίνησή τους, έδωσαν έναν διαφορετικό, χαρούμενο τόνο στο παζάρι της Πέμπτης, προχωρώντας με μια κίνηση ευγένειας, προσφοράς και καλής θέλησης. Το δώρισμα των ευεργέτιδων (κα Ναούμα Ταχμιντζή και κα Ζωή Παπαγεωργίου), από τα «Χελιδονίσματα», γίνεται δώρο σε πολίτες της Σιάτιστας.

Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς των μαθητών για τη στήριξη και τη συνεργασία καθώς και τον κόσμο που έδωσε χαρά στα παιδιά!

«Κάνε τις ρίζες σου πιο δυνατές»