Εξωραϊσμός της αυλής του σχολείου μας

01

Κάποιες από τις τελευταίες πινελιές για τη φετινή χρονιά ήταν… πραγματικές πινελιές για τα παιδιά της Ε2΄ τάξης του σχολείου μας και του δασκάλου τους, Μιχάλη Δούβλου. Πινέλα, χρώμα και καλή διάθεση έκαναν το αμφιθέατρο στην αυλή του σχολείου μας ένα πραγματικό στολίδι. Δε φτάνει που το έβαψαν, το έκαναν και καλά, πραγματικό συνεργείο ελαιοχρωματιστών. Εύγε! Αποστολή εξετελέσθη.

Μαθητές και μαθήτριες δαπανούν ένα μέρος από το κέρασμα της κ. Ναούμας Ταχμιντζή για τα «Χελιδονίσματα» σε μια δράση καλλωπισμού του σχολείου τους. Ευχαριστούμε θερμά την Ευεργέτιδα! Συγχαρητήρια στα παιδιά!

Ο Δήμος Βοΐου εξωραΐζει το προαύλιο του σχολείου μας με επένδυση πέτρας και τα παιδιά δίνουν τη δική τους συνέχεια…

02

03