Ένας θεατρικός περίπατος στα κλασικά παραμύθια

Στις 8 Φεβρουαρίου, ημέρα Τετάρτη, όλοι οι  μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση που οργάνωσε φέτος η Παιδική Σκηνή του ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Κοζάνης με τίτλο «Περπατώ εις το δάσος».

Πρόκειται για μια ανασύνθεση των κλασικών παραμυθιών, που συνέθεσε η Στέλλα Μιχαηλίδου με κεντρική μορφή την Κοκκινοσκουφίτσα, που περιπλανιέται στο δάσος των ηρώων των κλασικών παραμυθιών.

Ο Διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές και οι μαθήτριες του 1ου Δημοτικού Σχολείου

ευχαριστούν θερμά

το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου που έδωσε τη δυνατότητα σε όλα τα παιδιά να παρακολουθήσουν δωρεάν την παράσταση, καλύπτοντας όλα τα έξοδα μετακίνησης και εισιτηρίων της θεατρικής παράστασης.