ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ

Μετά από γραπτή πρόσκληση με αριθμό πρωτοκόλλου 7131/7-4-2022 του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Βοΐου εν όψει της εορτής του Πάσχα με θέμα: «Δωρεά τροφίμων για το κοινωνικό παντοπωλείο», οι μαθητές και οι μαθήτριες και οι οικογένειές τους ανταποκρίθηκαν με πολύ ενθουσιασμό για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου, αποδεικνύοντας μεγάλη ευαισθησία, ενσυναίσθηση, συμπόνια κι αλληλεγγύη για τους συνανθρώπους μας. Σε ελάχιστες ημέρες συγκεντρώθηκε αξιόλογη ποσότητα τροφίμων που οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης τακτοποίησαν σε κιβώτια ανά είδος.

Τα τρόφιμα φορτώθηκαν σε όχημα του Δήμου την Τετάρτη 13-4-2022 στις 13.00 κάτω κι από την εποπτεία της κ. Τύπα Ελευθερίας, υπεύθυνης του Κοινωνικού Παντοπωλείου.