ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ «ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ»

Την Πέμπτη 19-5-2022 στις 10.15πμ  οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄τάξης ενημερώθηκαν  σε εξωτερικό χώρο του σχολείου μας για θέματα που αφορούν τη λειτουργία του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας «Κωνσταντίνος και Ελένη Παπανικολάου» και τη διαδικασία εισαγωγικών εξετάσεων από την υποδιευθύντρια  κ. Κουζιάκη και τη δασκάλα πιάνου του Μουσικού Σχολείου. Στη συνέχεια οι δύο κυρίες έλυσαν απορίες  των παιδιών.

DSCN7984

Την επόμενη ημέρα, Παρασκευή 20-5-2022, στις 11.30 πμ   και ύστερα από σχετική πρόσκληση, οι τάξεις Ε1, Ε2 και Στ΄ παρακολούθησαν  εαρινή συναυλία του Μουσικού Σχολείου «Κωνσταντίνος και Ελένη Παπανικολάου» με πολλά μουσικά σχήματα στην πλατεία Τσιστοπούλου, έξω από το Τσιστοπούλειο Διοικητήριο Σιάτιστας.  Συνοδοί των παιδιών ήταν οι εκπαιδευτικοί κ.Πορπόρης, κ. Μέντζα, κ. Κουγιούφα, καθώς  και  η κ. Παπαλαμπροπούλου ΠΕ 25.