Η ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2015-2016

Στην αίθουσα τελετών «Αναστάσιος Σπύρου» του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας στις 14 Ιουνίου 2016, ημέρα Τρίτη, οργανώθηκε από τις εκπαιδευτικούς κ. Μαρία Κουγιούφα και την κ. Αγνή Μέντζα εκδήλωση για την αποφοίτηση των μαθητών και των μαθητριών της Στ΄ τάξης από το Δημοτικό Σχολείο.

2015-16-094

Οι μαθητές του ενός τμήματος της Στ΄ τάξης παρουσίασαν θεατρικό δρώμενο με θέμα την ιστορία της παιδαγωγικής, ενώ του άλλου τμήματος μουσικοχορευτικό δρώμενο με θέμα την ιστορία της μουσικής. Με την επιμέλεια του κ. Κωνσταντίνου Δημητρίου, δασκάλου μουσικής, τα παιδιά παρουσίασαν και πολλά τραγούδια.

Την εκδήλωση παρακολούθησε πολύς κόσμος.

Παράλληλα λειτούργησε έκθεση εικαστικών έργων που φιλοτέχνησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης, επηρεασμένα από τα έργα του καλλιτέχνη Β. Καντίνσκι. Την έκθεση των εικαστικών έργων επιμελήθηκε ο κ. Βαγγέλης Σταυρόπουλος.