Αρχείο ημέρας 6 Φεβρουαρίου 2019

Σήμερα η ταινία των παιδιών στο TOP Channel

112 αΣας ενημερώνουμε ότι σήμερα, Τετάρτη 6 Φεβρουαρίου 2019, και ώρα 22:30 καθώς και αύριο, Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου, στις 12 το μεσημέρι θα μεταδοθεί από τον τοπικό τηλεοπτικό σταθμό TOP Channel η ταινία των παιδιών της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας με τίτλο «Σιάτιστα: Ένα ταξίδι σε μια αρχόντισσα». Θυμίζουμε ότι η συγκεκριμένη ταινία, διάρκειας 2 ωρών κι 16 λεπτών, είναι δημιούργημα των παιδιών από το προηγούμενο σχολικό έτος στα πλαίσια του ομώνυμου σχολικού προγράμματος.

Έπειτα από επαφή του σχολείου με τους υπευθύνους του τοπικού σταθμού αποφασίστηκε η προβολή της ταινίας. Ενώ αξιοσημείωτη ήταν η επίσκεψη του συνταξιούχου δασκάλου που αναλαμβάνει χρέη δημοσιογράφου σε εκπομπή πολιτιστικών θεμάτων στον συγκεκριμένο σταθμό κ. Κωνσταντίνου Χρυσάκη. Ο κ. Χρυσάκης  θέλησε να επισκεφτεί τα παιδιά στο σχολείο προκειμένου ο ίδιος να τους δώσει συγχαρητήρια για τη δουλειά που έκαναν.  Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Χρυσάκη για την επίσκεψή του στο σχολείο μας και για τα λόγια νουθεσίας προς τα παιδιά.

Θυμίζουμε ότι στις 12 Απριλίου 2019 προγραμματίζεται εκδρομή των παιδιών στην Αθήνα και παρουσίαση της ταινίας τους στα μέλη του συλλόγου απόδημων Σιατιστέων Αθηνών ? Πειραιώς στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος.