Αρχείο ημέρας 13 Φεβρουαρίου 2019

Κλήρωση λαχειοφόρου αγοράς

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης 30 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 18:30 στον χώρο του σχολείου η κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς που πραγματοποίησε η ΣΤ΄ τάξη του σχολείου μας παρουσία πολλών γονέων των μαθητών και μαθητριών καθώς και του δασκάλου της τάξης.

Οι δυο τυχεροί λαχνοί που κερδίζουν είναι:
157: Τηλεόραση 28?? ιντσών F&Y smart tv.
             Τυχερή η κα Δούρου ? Ζδούπα Ευμορφία, μητέρα μαθητή μας.

441: Τάμπλετ MLS POINT.
             Τυχερός ο κ. Τσιάρτας Γιώργος.

Πάντα τυχεροί στη ζωή τους!

Τα δύο δώρα προμηθευτήκαμε από το κατάστημα «COSMOTE» στην Κοζάνη μέσω της κας Γκουτζιαμάνη Σοφίας, υπαλλήλου και μητέρα μαθητή μας.

Να ευχαριστήσουμε θερμά όλους όσοι στήριξαν και αυτή την προσπάθεια των παιδιών. Η τοπική κοινωνία φαίνεται να στηρίζει τις προσπάθειες του σχολείου.
Χαρακτηριστική και σημειωτέα η συνεργασία γονέων για την πραγματοποίηση των διαφόρων δράσεων.

Θυμίζουμε ότι τα έσοδα από τη λαχειοφόρο αγορά θα διατεθούν για εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών και μαθητριών της ΣΤ΄ τάξης στην Αθήνα και προβολή της ταινίας τους με τίτλο «Σιάτιστα: Ένα ταξίδι σε μια αρχόντισσα» την Παρασκευή 12 Απριλίου 2019 στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, αίθουσα Πύργος βιβλίων, στο κτήριο της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος.